03:14:39
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Bevándorlás,migráció
... Elejére 2. lap 
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. szeptember 25. 07:25 | Sorszám: 1356
Miket talál az ember.....

1993. január 18.
Szájer József sürgette, hogy a Liberális Internacionálé mielőbb zárja ki a szervezetből a Jörg Haider – a nacionalista kijelentéseiről híres osztrák politikus – nevével fémjelzett Szabadságpártot. – Ezt azért kell mielőbb megtenni – hangsúlyozta a Végrehajtó Bizottság fideszes tagja -mert a liberális elvekkel nehezen egyeztethető össze az FPÖ által kezdeményezett külföldi- és idegenellenes népszavazás, amely sérti a genfi nemzetközi konvenciót is.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 25. 07:17 | Sorszám: 1355
Nem, de ezt már sokszor megírtam.....
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. szeptember 25. 07:17 | Sorszám: 1354
2000. október 25.
Várhegyi Attila országos választmányi elnök képviseli a Fideszt a Liberális Internacionálé (LI) csütörtöki és pénteki ottawai kongresszusán, ahol a párt hivatalosan kilép a nemzetközi szervezetből.
“A Fidesz kilépése nem jelenti azt, hogy bármiféle szakadásról vagy elfordulásról lenne szó, hiszen az Európai Néppárt és az Európai Liberális Párt frakciója koalícióban tevékenykedik az Európai Parlamentben. A Fidesz és a kormány programjában a liberális elvek mellett megtalálható keresztény és konzervatív értékek megkövetelik, hogy hivatalossá tegyük a kapcsolatot az Európai Néppárttal” – nyilatkozta Várhegyi Attila
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. szeptember 25. 07:15 | Sorszám: 1353
Na mégsem volt haszontalan ez a kis offolás.
Egyfelől aki el volt már maradva hűségeskü témakörében, most gyorsan letehetett egyet.
Másfelől lehetett gyakorolni a keresztény erények egyikét, a kíméletlen gyűlölködést, fenyegetőzéssel egybekötve.
Harmadrészt betekintést nyerhettünk az unortodox történelem-magyarázatba, amely kellően dialektikus. A párt liberális szárnya otthagyta a pártot, és.....és nyilván kényszerítette ennek ellenére továbbra is OV-t, hogy a Liberális Internácik alelnöke legyen még......meddig is? tessék utánanézni.
Nézzünk egy idevágó kis idézetecskét:

Idézet:
1999. február 28.
Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke tartja a Liberális Internacionálé(LI) szerdán kezdődő kétnapos brüsszeli kongresszusán a megnyitó beszédet. Orbán Viktor rámutatott, hogy a kelet-közép-európai rendszerváltások sikeréhez szükség volt a liberális gondolkodás megújítására. A rendszerváltó országok kormányainak kulcsfeladata ugyanis egy nem tipikusan liberális kihívás, egy új állam építése volt. A sikert igazolja, hogy ma a kelet- és közép-európai térségben négy államban – Észtországban, Lettországban, Szlovéniában és Magyarországon – vezető és további kettőben – Szlovákia és Románia – jelentős koalíciós szerepet töltenek be a szabadelvű pártok.
“A térség sok országban már a posztkommunizmus is véget ért. Magyarországon ez a liberalizmus megújulásával volt lehetséges” – szögezte le a miniszterelnök. A megújulás elemei közé sorolta az értékek világossá tételét, az egyéni szabadság és a jogérvényesítés határának megtalálását, a kábítószerrel és a bűnözéssel szembeni fellépést, valamint a családi értékek, a nemzeti hagyományok és a kulturális örökség megőrzésének törekvését.




Azaz, nem ám szakítottak a liberalizmussal, hanem megújították.
iszalag
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. szeptember 24. 21:37 | Sorszám: 1352
Most Lomniczi /m1
idézi a Time -ot:

3 millió illegális fegyver van Európában - hozzaférhetõen a migránsok számára!
iszalag
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. szeptember 24. 21:29 | Sorszám: 1351
Szia!

Történelmi idõket élünk máris.
Elszabadulhat a pokol, ha kiderül az igazság.
iszalag
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. szeptember 24. 21:26 | Sorszám: 1350
Szia!
/Már be van linkelve a mûködõ!
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 20:38 | Sorszám: 1349
A bevándorlás, és a junió általi szándékosan impotens kezelése nem más, mint a nemzetállamok gyengítése, és európából egy usa klónt akarnak csinálni, közben sunyiban pedig ( ha jól sejtem fideszes támogatással is) készül a szabadkereskedelmi mutyi.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 19:54 | Sorszám: 1348
Mpd bizonyára az első perctől fogva ájult Miépes volt, és mert a MIÉP megszűnt (?), azóta ájult Jobbikos.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 19:28 | Sorszám: 1347
Én gimnazista koromban még elhittem a Kádár rendszer kinyilatkoztatásait, mert sem otthon, sem az iskolában nem kaptam hiteles képet a valóságról. Csak nagyanyám volt az, akitől valami másféle (háború előtti) szemléletet kaptam. Aztán a katonaságnál kezdtem azt érezni, hogy itt valami nem stimmel, de igazán az egyetemen tanultak és a "lengyel események" formálták át alaposan a szemléletemet, és az egyetem után már lázasan bogarásztam a "Hitel" és a "Kapu" folyóiratokat. Valahogy a szamizdat is idegenszerű volt egy kicsit. Az első választáskor már nem volt kétséges számomra, hogy az MDF-re szavazzak. A Fidesz akkor szóba sem jött, mert idegen húrokat pengetett.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 19:06 | Sorszám: 1346
Nem lehet, hogy ezek a vidéki fiúk 23 évvel ezelőtt nem voltak tisztában azzal, hogy ki is az a Soros? Ők akkor még azt gondolták, hogy a "népi-urbánus ellentétet majd ők megszűntetik.....Mint látjuk, nem sikerült nekik, ha lehet még nagyobb az urbánusok gyűlölete a népiek irányában, mint akkor volt....
Ifjúság, bolondság. Mondja a mondás.

Már többször leírtam, 1990-ben, az első szabad választás előtt apámmal arról beszélgettünk, kire szavazzunk. Ő sem tudta, pedig megjárta Rákosi börtönét.... A szadesz és az MDF között vacilláltunk. Végül ő az MDF-re én a szadeszra szavaztam.
Mit gondolsz, azóta hányszor szavaztam a szadeszra?
Elhittem, hogy ők az igazi antikommunisták.
Akkor Sorosnak is elhittem, hogy egy izzig- vérig filantróp.
Pedig én otthon egészen más kiképzést kaptam, mint ezek a vidéki gyerekek.
iszalag
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. szeptember 24. 19:05 | Sorszám: 1345
http://fschnell.net/WordPress/?p=4878
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 19:02 | Sorszám: 1344
Addig játszhatják a haragszom rádot, amíg a kerítés rájuk nem rohasztja a kóválygókat.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 24. 18:43 | Sorszám: 1343


Szerbia, és Horvátország között is alakul valami "iszonyat".

gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 24. 18:41 | Sorszám: 1342


Szervusz!
Nem működik a linked, de ezen is elérhető.

http://mandiner.hu/cikk/20150921_szlovenia_csoro_nem_akar_ott_maradni_a_menekult

fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 18:38 | Sorszám: 1341
Üdvözletem!

Mikor rájönnek, hogy a menedék pont ugyan úgy néz ki Szkopjében, Belgrádban, Röszkén és Berlinben, na akkor lesz iszonyat.
A menedék nem lakás, autó hurik, lóvé, hanem bizonytalan várakozás a kitoloncolásig, legyenek akárhol, majd lesz háborgás.
iszalag
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. szeptember 24. 18:07 | Sorszám: 1340
Idézet:
Amikor a valóság szembehajt egy vasúti kocsi ablakában

Az elmúlt hetekben többször hallhattuk és olvashattuk, hogy a migránsok azért vonják ki magukat a genfi egyezmény által számukra kötelezően előírt menekültügyi eljárás alól, mert “az életükért futnak” (MNO).
...
A valódi okokról azonban maguktól a migránsoktól is tájékozódhatunk, ha egy csöppet körbenézünk a nemzetközi médiumokban. Még a szlovénokat is meglepte az őszinte válasz, amikor megkérdezték egy éppen az “életéért futó” migránstól, hogy tervezi-e azt, hogy Szlovéniában marad? Az igen egyszerű és őszinte válasz a következő:

“Nem, úgy hallottam, hogy Szlovénia egy szegény ország”

http://fschnell.net/WordPress/Sep 222015
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 17:07 | Sorszám: 1339
Szerintem Gyuri bácsi naponta rí fél órát, mert ezek öntudatra ébredtek.

Talán a végső határig elképzelték a liberalizmust aminek az anarchia a kiteljesedése?
Talán nem tudták megtagadni annyira a kommunista utópiát, hogy teljesen szakítsanak vele?
Talán valami az Egri csillagok meg a Tenkes kapitányából, családi hagyományból beugrott?
Talán titkon röhögtek az egészen, "majd Truman elvtárs fehér lovon" ?

Ki tudja.
Lettek amilyenek, félkészek, féldemokraták, félpolitikusok, félremagyarázók, félsorokból értők.
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 15:59 | Sorszám: 1338
Aki ennyire belemászik egy liberálisnak indult, ám kettészakadt párt történelmébe, ráadásul mindig egyirányúan és az általa kedvelt következtetést vonja le, jobb, ha a szemellenzőjét leveszi. Nem képes meglátni, hogy a kemény liberális vonulat hagyta ott a pártot és nem fordítva.
De tényleg ne másszon bele az illető, mert a gödörből lehet, hogy nincs kijárat. Persze a zazrivecz-hívők nem látnak tovább csak esetleg a Szegedi Csanád orránál. Ja, nem az meghasonlott ...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 15:52 | Sorszám: 1337
Na jó, jobb lesz ha nem mászunk ebbe bele.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 15:50 | Sorszám: 1336
A Fiatal Demokraták Szövetségének nyilatkozata a Soros Alapítványról 1992. szeptember 28.

Megdöbbenéssel figyeljük mind a Soros Alapítványt, mind pedig Soros György személyét az utóbbi időben ért nemtelen támadásokat. A fiatal nemzedék és a szakkollégiumi mozgalom támogatásával aktívan járult hozzá egy szabadabb és nyitottabb szellemi légkör kialakulásához Magyarországon. Látva a felsőoktatás szorult helyzetét, úgy gondoljuk, hogy az újabb nemzedékeknek is szükségük lesz arra az önzetlen támogatásra, amelyet a Soros Alapítvány remélhetőleg a jövőben is nyújtani fog. Tiltakozunk az Alapítvány politikai csatározásokba történő bevonása ellen.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 15:49 | Sorszám: 1335
Állítólag Gyuri bácsi nem annyira rossz, mint az általa pénzelt egyes alapítványok.
Csak nem figyel eléggé oda, hogy mire is költik a pénzét.
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2015. szeptember 24. 15:49 | Sorszám: 1334
Köztudott, hogy Orbán Viktor, Németh Zsolt és Szájer József is a tőzsdeguru pénzén tanulhatott nemzetközi hírű amerikai egyetemeken. (Orbán a Soros-féle Közép-Európa Kutatócsoport munkatársa volt, illetve Soros ösztöndíjával tanulmányozta az oxfordi Pembroke College-ban az angol liberális politikai filozófia történetét – szerk.) Mellettük azonban a kormányzati hierarchia különböző szintjein is akadnak szép számmal, akik sokat köszönhetnek Sorosnak. Egyebek mellett a diplomájukat, illetve nemzetközi tanulmányaikat. Fontos megjegyezni, hogy a CEU nem tandíjas, hanem ösztöndíjas egyetem, vagyis akik ott tanulnak, tulajdonképpen fizetést kapnak azért, hogy elsajátítsák a modern nyugati tudományokat.
Soros-fiókák?
Grúber Károly nagykövet, a brüsszeli állandó képviselet kül- és biztonságpolitikai hivatalának vezetőjének az önéletrajzában például az áll, hogy az okleveles politológus végzettségét a Közép-Európai Egyetem, Budapest és New York State University-n szerezte.
Így van ezzel Kumin Ferenc is, aki 2012-től a második Orbán-kormány nemzetközi kommunikációért felelős helyettes államtitkára volt, és számos blogbejegyzésével tette helyre a nyugati sajtó „magyarellenes” támadásait. Kumin jelenleg is fontos kormányzati beosztásban, az Egyesült Államokban dolgozik diplomataként a magyar képviseleten.
Kovács Zoltán, a kormány nemzetközi szóvivője elsők között került be 1992-ben a frissiben alapított Közép-Európai Egyetemre, ahol ráadásul 2002-ben PHD fokozatot is szerzett. Kovács egyébként – legalábbis életrajza szerint – kiemelkedő szakmai tanulmányutakat köszönhet Soros Györgynek, hiszen 1994 és 1995 között egyéves ösztöndíjjal Oxfordban tanulhatott a The Queen’s College-ban.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter jobb keze, Orbán Gábor az adó- és pénzügyekért felelős államtitkár is részese volt Soros projektnek. A tőzsdegurunak köszönheti, hogy Dallasban, a St. Mark’s School of Texas-on tanulhatott. Szeptember elsejétől Orbán Gábor lett az OECD Nemzeti Tanács elnöke.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 15:48 | Sorszám: 1333
Aki húszévesen nem liberális, annak nincs szíve, aki negyvenévesen nem konzervatív, annak nincs esze. (Winston Churchill)

Te se vagy már az az ifjú agronómus... nemdebár?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 24. 15:47 | Sorszám: 1332
Tényleg, kik voltak még Soros-ösztöndíjasok? Hányan, mely országokból?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...